پنکه و بهترین برندهای پنکه

پنکه مه پاش شرکت سرمابان که به اون پنکه رطوبت ساز یا آب پاش هم گفته میشه، وسیله ای برای خنک کردن فضای بازه و با ریز کردن قطرات آب و پرتابش به محیط اطراف باعث خنکی هوا میشه که توی فصل گرم تابستون، شرایط نشستن و لذت بردن از فضای باز رو براتون مهیا می‌کنه

پنکه خوب چیست ؟ اندازه و ابعاد اتاق ، ميزان گرما يا سرماى اتاق ، ميزان نور گير بودن آن ، تعداد افراد ساكن در خانه و عواملى مشابه آن ، سبب به وجود آمدن ، توليد و ساخت پنكه‌هايى در شكل و ابعاد مختلف مانند ايستاده، روميزى و ديوارى و سقفی شده است كه هر يک انواع گوناگون با ويژگى‌هاى متفاوتى داشته كه به طبع كارايى متفاوتى نيز دارند.

در واقع مى‌توان گفت پنكه به عنوان ساده‌ترين و مناسب‌ترين وسيله خنک كننده است كه به راحتى در هر مغازه لوازم خانگى به فروش رسيده و پيدا مى‌شود. يک وسيله خنک كننده كوچک ولى مقاوم و بادوام كه در هواى گرم بتواند به خوبى شما را همراهى كند و قابليت استفاده در هر مكانى را داشته باشد.

از آن جايى كه مدل‌هاى بسيار متنوع با رنگ بندى‌هاى زيادى در بازار وجود دارد ، شما مى‌توانيد با خيال راحت مدلى را انتخاب كنيد كه به خوبى با دكوراسيون منزل شما سازگار باشد. با ما همراه باشيد تا در اين مقاله با بررسى چند نكته و معرفى انواع پنكه بتوانيم بهترين آن‌ها را معرفى كرده و به شرح قابليت‌هاى هريک به طور مجزا بپردازيم.

مزاياى استفاده از پنكه:

 • اين وسيله به دليل داشتن ابعاد كم ، مصرف انرژى كمترى هم دارد.
 • فضاى كمى را اشغال مى‌كند به همين دليل مناسب براى خوابگاه‌ها نيز است.
 • نسبت به ساير وسايل خنک كننده هزينه اندكى دارد.
 • در انواع گوناگونى به فروش مى‌رسد.
 • بسيار سبک است كه جابه‌جايى آن را آسان مى‌كند.
 • از آن مى توانيد جهت بيرون راندن دود از اتاق ، خشک كردن تابلوهاى نقاشى و جابه‌جايى هوا نيز استفاده كرد.

معيارهاى پنکه خوب:

 • كارايى:

ميزان هوايى كه پنکه به گردش در مى‌آورد بر اساس متر مكعب در دقيقه سنجيده مى‌شود و متناسب با فضاى مورد استفاده است. عموما پنکه هايى كه پره‌هاى فلزى دارند ، قدرت و بازده بيشترى نسبت به انواع پلاستيكى دارند. توان و ساير ويژگى‌هاى طراحى هر وسيله نيز از معيارهاى كارايى يک وسيله خوب است كه بايد به آن توجه كنيد.

 • استفاده و راه اندازى آسان:

استفاده و راه اندازى راحت يک وسيله از معيارهاى آن به حساب مى‌ايد. داشتن ريموت كنترل و تايمر نيز زمينه استفاده آسان را فراهم مى‌كند. داشتن دكمه‌هاى لمسى خوب و صفحه نمايشگر ديجيتال نيز از اهميت خاصى برخوردار است.

 • صداى كم و معقول:

داشتن صداى كم و معقول ، مانع از بين رفتن تمركزتان هنگام فعاليت‌هاى ذهنى نمى‌شود. بهتر است اگر كار و يا فعاليت حساس و به خصوصى داريد ، به اين نكته نيز توجه كنيد.

 • طراحى پايدار و مستحكم:

در طراحى وسيله، اين نكته نيز اهميت داريد زيرا افرادى كه كودک خردسال و يا حيوان خانگى دارند نبايد نگران افتادن پنكه با ضربه‌هاى اندک و يا به وجود آمدن خسارات مالى و جانى باشند.

 • ويژگى‌هاى ايمنى:

پنكه بدون فن كه با تكنولوژى مكش و پخش هوا كار مى‌كنند ايمنى زيادى دارند. پنكه‌هاى پره دار نيز به دليل داشتن صفحه محافظ مشبک از ايمنى كافى برخوردار هستند.

 • تميز كردن آسان:

طراحى وسيله نبايد به گونه‌اى باشد كه تميز كردن آن سخت باشد و بايد بتوان آن را به راحتى و حتى با يک دستمال مرطوب تميز كرد.

 • قطر پره:

هرچه ميزان قطر و ابعاد پره‌ها بزرگتر و بيشتر باشد ميزان هوادهى نيز بيشتر خواهد بود.

 • جنس بدنه:

عموما جنس پره‌ها تركيبى از پلاستيک و فلز است كه بهتر است براى نواحى شرجى از جنس تمام پلاستيک باشد.

 • نوع گارد:

نوع گار و شبكه محافظ دستگاه به دو صورت ميله‌اى و مشبک است كه نوع مشبک آن ايمنى بالاترى دارد.

 • تعداد سرعت قابل تنظيم:

هرچه وسيله تعداد سرعت‌هاى انتخابى بالاترى داشته باشد، استفاده و كاربرد وسيع‌ترى نيز دارد كه موجب رضايت مشتريان مى‌شود.

 • چرخش سينوسى:

با فعال بودن اين ويژگى ، پرتاب باد در جهات مختلفى صورت مىگيرد كه تاثير بسزايى در خنک كنندگى محيط دارد.

 • حركت عمودى:

اين ويژگى باعث گردش هواى بيشترى مى‌شود.

 • سرعت سينوسى:

اين ويژگى باعث مى‌شود سرعت باد مستقيم و آزار دهنده نباشد و به صورت متناوب تغيير كند.

معرفى بهترين پنكه‌ها همراه با مشخصات:

 • پنکه پارس خزر مدل FSR-SHIBA :

بدون شک پنکه پارس خزر يكى از خوش نام ترين‌هاى بازار است. اين مدل ايرانى با طراحى فوق العاده زيبا و ساخت با كيفيت خود ، مناسب براى مصارف گوناگون مثل ادارات ، باشگاه‌ها ، مطب‌ها ، خوابگاه‌ها و منازل است. از ويژگى‌هاى اين وسيله مى‌توان به عملكرد سه سرعته ، سيم بلند ، پايه مستحكم ، طراحى زيبا ، مجهز به صفحه نمايش ديجيتال ، كم صدا ، دماسنج ، تايمر و ريموت كنترل و پايه قابل تنظيم اشاره كرد.

 • پنکه فلر مدل EF5511 :

اگر به دنبال يک برند آلمانى منحصر به فرد هستيد ، اين مدل از بهترين‌هاست. طراحى با كيفيت اين وسيله نظر بسيارى از مشتريان را به خود جلب كرده است. محافظ شبكه‌اى آن امنيت كامل را برايتان به ارمغان مى‌آورد. از ويژگى‌هاى اين وسيله مى‌توان به صداى كم در كنار امنيت بالا و طراحى زيبا ، قابليت تنظيم ارتفاع ، داراى تايمر و ريموت كنترل ، قيمت مناسب ، صفحه نمايش LED و طراحى خوب اشاره كرد.

 • پنکه مايديا مدل FS40-7ARB :

مايديا يكى از بزرگترين شركت‌هاى بين‌المللى در زمينه توليد محصولات با كيفيت خانگى است كه اخيرا جايگاه مناسبى را بدست آورده است. اين محصول پنج پره بزرگ و سه حالت تنظيم سرعت دارد و با حركات افقى و عمودى و سينوسى مى‌تواند نياز شما را برطرف كند. از ويژگى هاى اين محصول مى توان به دارا بودن نمايشگر  LED ، داراى تايمر 8 ساعته ، تنظيم سرعت وزش باد ، قابليت گردش به صورت سينوسى ، دماسنج ، داشتن پايه سنگين و تعادل خوب و ظاهر شيک اشاره كرد.

 • پنکه ساپر مدل SAC-35OR :

اين نوع پنکه كه پايه‌دار و ايستاده است ، داراى پنج پره با امكان باددهى بالا و قابليت تنظيم ارتفاع است. اين وسيله داراى ريموت كنترل است و همچنين به دليل استفاده از مواد پلاستيكى ، بسيار سبک و قابل حمل است. از ساير ويژگى‌هاى اين وسيله مى‌توان به دارا بودن پايه مستحكم و قوى ، دارا بودن ريموت كنترل و طراحى مدرن اشاره كرد.

 • پنكه متئو مدل MEF40 :

اين وسيله داراى لوله‌ى فلزى تلسكوپى است كه امكان تنظيم ارتفاع را به شما مى‌دهد. اين دستگاه سه پره پلاستيكى دارد كه با يک محافظ مشبک پوشانده شده است. از ساير ويژگى‌هاى اين وسيله مى‌توان به قابليت چرخش اتوماتيک به طرفين ، داراى ريموت كنترل ، موتور با قدرت 40 وات و طول عمر بالا ، قابليت تنظيم ارتفاع ، ميله بدنه فلزى بسيار مستحكم ، پايه فلزى و ضربدرى با پايدارى بالا ، كاركرد و حركت آرام و توليد صداى كم اشاره كرد.

 • پنکه فكر مدل VC20S :

اين وسيله در دو مدل روميزى و ايستاده ارائه مى‌شود. قطر آن 16 اينچ بوده و قدرت باددهى بالايى دارد. موتور 55 واتى داشته كه راندمان بالايى دارد. اين محصول به دليل برترى و قدرت خاصى كه دارد در 106 كشور جهان صادر مى‌شود. از ديگر ويژگى‌هاى اين وسيله مى‌توان به دارا بودن پنج پره ، قدرت پرتاب باد ، چرخش دورانى ، ريموت كنترل ، قابليت كنترل كامل از روى پنل و ريموت و كيفيت ساخت عالى اشاره كرد.

 • پنکه مگامكس مدل MSF-8600R :

اين پنکه خوب كيفيت و زيبايى را براى شما به ارمغان مى‌آورد. اين وسيله با چهره‌اى فلزى و زيبا ، عملكرد بسيار خوبى در پرتاب باد دارد. اين پنكه ايستاده قابليت تنظيم ارتفاع داشته و داراى ريموت كنترل است. صداى متوسط ، برخوردارى از چهار پره فلزى ، مجهز بودن به تايمر ، عرضه شدن در رنگ مخصوص كروم ، طراحى زيبا و باددهى قوى از ساير مزاياى آن است

 • پنكه پارس خزر مدل 4010 :

اگر محصولى مناسب با قيمتى منصفانه مى‌خواهيد اين مدل به كمكتان مى‌آيد. اين وسيله چهار پره و چهار حالت تنظيم سرعت دارد. جنس بدنه آن پلاستيكى بوده و بسيار سبک است. بدون صدا و لرزش بودن ، طراحى مدرن ، قابليت تنظيم گردش افقى ، كم مصرف بودن و قابليت تنظيم ارتفاع از ويژگى‌هاى آن است.

سخن پايانى:

خريد يک پنکه کاربردی از اهميت ويژه‌اى برخوردار است. در اين مقاله سعى كرديم با شرح معيارهاى يک پنكه خوب و معرفى بهترين انواع آن به راهنمايى شما عزيزان بپردازيم. در صورت تمايل به خريد و يا مشاوره بيشتر ، با ما در ارتباط باشيد.

سایت سرمابان محصولات ویژه و متنوعی برای شما ترتیب داده است. در صورتیکه تمایل به خرید پنکه مه پاش دارید می توانید از طریق لینک زیر محصول خود را انتخاب و با کارشناسان ما جهت نحوه خرید و ارسال تماس حاصل فرمایید.

مدیر سایت
ارسال دیدگاه