نحوه کارکرد پنکه مه پاش

پنکه مه پاش شرکت سرمابان که به اون پنکه رطوبت ساز یا آب پاش هم گفته میشه، وسیله ای برای خنک کردن فضای بازه و با ریز کردن قطرات آب و پرتابش به محیط اطراف باعث خنکی هوا میشه که توی فصل گرم تابستون، شرایط نشستن و لذت بردن از فضای باز رو براتون مهیا می‌کنه

پنکه مه پاش ایستاده یکی از بزرگ‌ترین معضلات فضای باز در هوای گرم، خنک‌کردن آن است. فضاهای بزرگ قابلیت خنک شدن با پنکه یا کولر را ندارند. با وجود صرف انرژی زیاد نهایتاً نتیجه‌ای ندارند. پنکه رطوبت ساز، بهترین گزینه برای خنک‌کردن فضای باز است. پنکه افشان با قیمت مناسب و مصرف کم، برای تعدیل دما و خنک‌کردن آن در فضاهای بیرونی بسیار کمک‌کننده و تأثیرگذار است. در این مقاله به نحوه کارکرد پنکه مه پاش می پردازیم.

پنکه آب پاش یا مه پاش چیست؟

پنکه آب پاش یا افشان، یکی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین دستگاه‌های خنک‌کننده مخصوص تابستان و فضاهای باز است. این محصول به شما این امکان را می‌دهد تا بدون اذیت شدن از گرمی هوا در فضاهای بازمانند آلاچیق و بالکن بنشینید. پنکه آب‌پاش به خصوص برای کسب‌وکارهایی که نیازمند فعالیت در بیرون هستند. مانند کافی‌شاپ‌ها، رستوران‌ها و کارگاه‌های روباز بسیار کارآمد و مناسب است.

سازوکار پنکه مه پاش

 

پنکه مه پاش ایستاده سازوکاری مشابه با روش خنک‌سازی بدن انسان دارند. یک پنکه مه پاش استاندارد، یک منبع آب و یک پمپ فشارقوی دارد. این پمپ آب را از طریقه دهانه نازل مانند کوچک بر روی پنکه به‌صورت مه وارد هوا می‌کند. پره‌های پنکه این غبار را در فضای اطراف به حرکت درآورده و آن را با هوای گرم ترکیب می‌کند. در این حالت مولکول‌های آب گرما را از ذرات هوا می‌گیرند و بخار می‌شوند و در نتیجه این فرایند دمای محیط کاهش می‌یابد. هرچند پنکه افشان به منبع آب نیاز دارد. اما این آب بسیار پودر شده و در هوا منتشر می‌شود. ریز بودن ذرات باعث می‌شود تا آب در برخورد با هوای گرم به‌سرعت تبخیر شده و هوا را خنک کنید. به همین دلیل با وجود پاشش آب، شما به هیچ وجه احساس خیسی نمی‌کنید اما دمای هوا به شدت کاهش‌یافته و مطبوع می‌شود.

مزایای استفاده از پنکه رطوبت ساز

 

برای خنک‌سازی فضای باز انتخاب‌های زیادی وجود دارد. اما اکثر این دستگاه‌ها گران، پرمصرف و کم‌بازده هستند و نمی‌توانند فضای زیادی را خنک کنند. اما پنکه مه پاش این مشکلات را نداشته

و بسیار برای خنک‌کنندگی فضای باز مناسب است. مزایای استفاده از پنکه مه پاش عبارت‌اند از:

 1. مناسب برای انواع فضاها – پنکه آب پاش برای خنک‌کردن فضاهای باز مانند زمین‌های بازی،
 2. سالن و باشگاه‌های ورزشی، ایستگاه‌های اتوبوس، کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌ها بسیار پرقدرت است.
 3. تمیزکننده هوا – یکی از موارد مهم استفاده از این کالا در انبارها، مزارع و معادن برای از بین بو
 4. و مطبوع کردن هوا است.
 5. افزایش رطوبت – پنکه‌های رطوبت ساز برای استفاده در فضاهای نیازمند رطوبت مانند کارخانه‌های
 6. نخ‌ریسی، انبار پنبه، گلخانه‌ها و کارخانه‌های تولید آرد بسیار کاربرد دارد.
 7. قابلیت تنظیم سرعت، جهت و ارتفاع – با توجه به پرتابل بودن پنکه مه پاش ایستاده، تنظیم ارتفاع
 8. و جهت وزش باد آن به‌آسانی میسر است. بعلاوه میزان سرعت این پنکه در سه سرعت کند
 9. متوسط و تند قابل تغییر است.
 10. دفع حشرات – در مکان‌هایی مانند باغ و پارک که امکان وجود حشرات وجود دارد، نوعی خاصی
 11. از پنکه مه پاش طراحی شده است. مخزن این پنکه حشره‌کش را در سیستم خود قرار داده و
 12. در هوا اسپری می‌کند. نحوه کار آن به صورتی است که بدون ایجاد مزاحمت برای افراد، حشرات را دفع می‌کند.

پنکه آبی یا افشان، وسیله‌ای بسیار مقرون‌به‌صرفه و کارآمد برای خنک‌سازی فضاهای باز در فصول گرم سال است. این محصول در کنار کاهش سریع دمای محیط، رطوبت و تهویه هوا را نیز انجام داده و فضا را مطبوع می‌کند. نحوه کارکرد آن نیز به صورتی است که نیاز به تجهیزات فراوان نداشته و کاملاً پرتابل و قابل‌حمل است.

 

مدیر سایت
ارسال دیدگاه